Registracija
GoraSavina.com vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

. . .

Ја рекох негде овде, да имаш људи који не верују ни у Бога ни у ђавола, ал су им заповести блиске, инстиктивно!!
Ја сам ваш админ , немајте других админа осим мене :D

A(d)min :!: Smile
. . .

Главна сила Јевреја је у бајци о Исусу у коју многи верују. Ни у Кини ни у Јапану та бајка не пролази. Библија каже Љуби ближњег свога. А Тора каже Око за око!

Мој цитат о раније.
pa nemoj da citiras svoje citate od ranije 8)
. . .

Треба нешто поновити, јер веровати у нешто што ти је неко реко је чиста глупост.

Веровати у Деда Мраза , то је ОК, јер је то била прва реклама за Кока-Колу (али само у том контекстуWink.
mislis ako dovoljno puta ponovis da ce ti ljudi poverovati? roll
mislis ako dovoljno puta ponovis da ce ti ljudi poverovati? roll

Ne, nego onda to postaje laz. 8)
Kazu da je ova internet stranica namenjena ..... ne znam ni ja cemu, svako ima svoje vidjenje njene namene.....

Ali, koji god da su nam motivi bitisanja ovde, a i izvan toga, drzimo se (ili se ne drzimo) nekih nacela. Bozije zapovesti nisu samo straga pravila za vernike vec, vecim delom, i osnovne eticke norme....

Da li krsite ove zapovesti? Kada to cinite, da li ih krsite svesno ili nesvesno?

------------------------------------------------------- -----------------------

ДВЕ НАЈВЕЋЕ ЗАПОВЕСТИ

1. Љуби Господа Бога свога свим срцем својим и свом душом својом и свим умом својим и свом снагом својом

2. Љуби ближњега свога као самога себе.(Мт 22, 37-40; Мк 12, 30-31)

ДЕСЕТ БОЖЈИХ ЗАПОВЕСТИ

1. Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим мене.

2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.

3. Не узимај узалуд имена Господа Бога свог.

4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твоме.

5. Поштуј оца свога и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.

6. Не убиј.

7. Не чини прељубе.

8. Не укради.

9. Не сведочи лажно на ближњега свога.

10. Не пожели ништа што је туђе.

Jedan od deset, jel to puno il malo? Ja nekako poštujem samo ovu četvrtu al sam je zato proširio i na ostale dane ne bi li kompenzovao to što ne poštujem ostale zapovesti. Jel se sad to računa? roll shock lol
treba u nesto verovati, duhovno jaca coveka
Jedan od deset, jel to puno il malo? Ja nekako poštujem samo ovu četvrtu al sam je zato proširio i na ostale dane ne bi li kompenzovao to što ne poštujem ostale zapovesti. Jel se sad to računa? roll shock lol

Mislim da je odgovor na postavljeno pitanje u opisu radnog mesta St.Perice. Wink

uvek se najveci gresnici mole u crkvi i najveci su vernici 

To nije bas uvek tačno.

Kontrasica kaže...

uvek se najveci gresnici mole u crkvi i najveci su vernici 

You can run but you cannot hide.

Sad me povukoste da jopet čeprkam po verskom pitanju pa da se završi na izbacivanju...

Ali i pored pretnji, nemogu da odolim te za oprost unapred vrle gospodare grešan molim...

Eleem,  pored tih korisnih 10 zapovesti, dobro bi bilo napamet znati i ,,Govor na gori ,,..

Tu je u kratko i razumljivo objašnjeno samo suštinsko učenje Isusovo, ne pominući ni crkvu ni sveštenike,

kao božije posrednike, već kaže gde god se iskreno pomoliš tu je moja crkva tu je i sam Gospod...

Jer ceo ovaj svet je njegovo delo dato iz ljubavi nama, deci njegovoj da upravljamo na korist svima...

Dosta kasnije sami Carevi su uvidevši korist od vere za njih same, napraviše crkve i podigoše sveštenstvo...

Kao neku versku vlastelu, koja posta spona između nas i našeg pastira, a nekad je to i sakrivena prepreka..

Ne treba nikad gubiti iz vida da su baš sveštenici tražili raspeće Isusovo od pomirljivog Pontija Pilata..

On pred svima reče, nevidim greh kod ovog čoveka, dok oni u glas, kriv, je kriv, razapnite ga, razanite ga !!

To pologanje pravo sveštenika raznih vera da imaju apsulutno pravo na tumačenje a i prodavanje vere i oprosta grehova, dovelo do vekovnih krvavih verskih ratova i ubijanja drugih naroda i pljačkanja...

Moramo biti pošteni i iskreni bar prema sebi, sad svi vidimo šta su Evropi doneli stogodišnji ,,Krstaški ratovi,,  Od miroljubivog i vredenog Arapskog naroda, koji su bile vredne zanatlije, načinili smo vekovne neprijatelje...I sad gledamo kao izbeglice njihove nesrećne potomke...

Svi se ti silni drzavnici, još silnih država zaklinju nad Svetom knjigom a idu na Istočne narode strašnim ognjem, još nas obmanjujući da je to za njihovo dobro da ih daruju demokratijom i slobodom...Vidimo da ni jedan verski glavešina nije rekao ni jednu reč protiv tih velikih nepravednih stradanja..

A dobro znaju te reči upućene svima nama sa gore, kad je Isus posle četrdesetnodnevnog iskušenja đavolova, iskazao da je u ljubavlju prema svakom živom stvoru i životna suština, jer sila i nepravda rađa još veću silu i nepravdu, kao što se svaka tiranija završavala u krvavaom narodnom ustanku...

Samo treba pogledati oko sebe svu lepotu date nam prirode i svu čistotu iskrene ljubavi, i  postaju suvišni svi crkveni zidovi a naša srca i duše najtvrđi verski hramovi...a uz to i besplatni....kao što i reče Isus svojim apostolima idite u narode  i širite  moju veru onako kako sam vam i sam dao, tako i vi darujte druge...

A to znači bez pare i dinara i državno činovničkog pristanka...kao što dobivamo Since, Vodu i Vazduh, ali vodu već uveliko prodaju...opet za naše dobro kao čistu i zdravu , proverenu, odobrenu....

Poslednja izmena Januar 31, 9:19 pm od DJ SHone.
Veseli Valjevac po drugi put među vama,... a mili anđeli i vrle admirke sa nama...
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 6:00 am.